Konsultacja seksuologiczna

Strona główna » Konsultacja seksuologiczna

Indywidualna konsultacja seksuologiczna jest podobna do indywidualnej konsultacji psychologicznej, a jedyna różnica polega na kwalifikacjach terapeuty – jest on specjalistą w zakresie związanym z seksualnością człowieka.

Psycholog będący seksuologiem kładzie nacisk na warstwy psychiczne zgłaszanego problemu – opory, traumy, i blokady, mając przy tym szeroką wiedzę związaną z funkcjonowaniem ludzkiego ciała. Tym różni się on od lekarza seksuologa, który jest bardziej wskazany przy biologicznym aspekcie życia seksualnego.

Umów wizytę

Umów wizytę

Możesz umówić pasujący Ci termin wizyty poprzez nasz system lub dzwoniąc.

+48 884 650 608

recepcja@relacyjne.pl

Jak wygląda konsultacja seksuologiczna?

Jest to wizyta podobna do indywidualnej konsultacji psychologicznej. Wskazane jest przyjście z partnerem/partnerką, ale nie jest ono wymagane.

W odróżnieniu od wizyty u lekarza ze specjalizacją seksuologiczną, u terapeuty seksuologa nie ma elementu związanego z rozbieraniem się w gabinecie.

Jak przygotować się do konsultacji seksuologicznej?

Konsultacja seksuologiczna nie wymaga szczególnego przygotowywania się. Można udać się na konsultacje z partnerem/partnerką, lecz nie jest to konieczne. Wystarczy wziąć ze sobą dobre nastawienie i uwierzyć, że poprawa jest osiągalna.

Jakie są cele i efekty indywidualnej konsultacji seksuologicznej?

Konsultacja, a potem terapia seksuologiczna, mają za zadanie podnieść komfort i satysfakcję ze współżycia. Celem konsultacji jest znalezienie obszarów wymagających poprawy, których nieprawidłowe funkcjonowanie wynikające z wewnętrznych blokad, przeżytych traum itp. zaburza odczuwanie satysfakcji ze stosunku lub wręcz uniemożliwia sam akt.

Oczywiście, jeśli zlokalizowane problemy nie mieszczą się w kompetencjach seksuologa, to kieruje on pacjenta do innych specjalistów. W ten sposób możliwe jest przekierowanie do np. lekarza seksuologa, psychiatry, lekarza internisty lub zamienienie terapii seksuologicznej w terapię par.

Do kogo skierowana jest konsultacja seksuologiczna?

Jest ona skierowana do osób mających problem z odbywaniem stosunków seksualnych lub nie czerpiących z nich satysfakcji.

Kiedy konsultacja seksuologiczna nie jest wskazana?

Konsultacja nie jest wskazana, jeśli problem jest znany i jest on natury czysto fizycznej (np. trwające nadkażenie). Wtedy lepszym wyborem jest wizyta u lekarza internisty.