Indywidualna terapia psychologiczna

Strona główna » Indywidualna terapia psychologiczna
Wnętrze gabinetu terapii dla par, Wrocław
Wnętrze gabinetu terapii dla par w Katowicach przy ul. Mickiewicza
Gabinet terapii małżeńskiej w Krakowie na Paulińskiej
Gabinet terapii dla par i małżeństw, Warszawa, ul. Wiktorska
Gabinet terapii dla par i małżeństw
W gabinecie terapii małżeńskiej w Katowicach
W gabinecie terapii małżeńskiej w Krakowie przy Paulińskiej
Wnętrze gabinetu terapii dla par, Wrocław
Wnętrze gabinetu terapii dla par w Katowicach przy ul. Mickiewicza
Gabinet terapii małżeńskiej w Krakowie na Paulińskiej
Gabinet terapii dla par i małżeństw, Warszawa, ul. Wiktorska
Gabinet terapii dla par i małżeństw
W gabinecie terapii małżeńskiej w Katowicach
W gabinecie terapii małżeńskiej w Krakowie przy Paulińskiej
previous arrow
next arrow

Terapia indywidualna ma na celu pomóc Ci w bardziej obiektywnym spojrzeniu na swoją sytuację, co daje szansę na osiągnięcie pożądanych zmian wewnętrznych oraz nastawieniu do otoczenia. Terapeuta pomaga pacjentom zrozumieć powody ich zachowania i wprowadzić zmiany, które poprawią samopoczucie i nastawienie do świata. Ważnym jest to, że dobry terapeuta nastawionym będzie na zrozumienie Ciebie, nie kierując się chęcią oceny.

W procesie terapeutycznym ważne jest zbudowanie relacji pomiędzy Terapeutą a klientem, opierającej się na zaufaniu, szacunku, wzajemnej akceptacji, otwartości i poufności. Terapeuta – dzięki swojej wiedzy psychologicznej i doświadczeniu – wspiera klienta i wraz z nim poświęca uwagę tym aspektom jego życia, które mogą wymagać zmian.

Nie ma potrzeby specjalnego przygotowywania się do spotkania z terapeutą – wystarczy dać poprowadzić się w terapeucie w atmosferze otwartości i zaufania.

Terapia rozpoczyna się spotkań konsultacyjnych, które pozwolą określić i nazwać trudności, z jakimi się zmagasz. Wiele osób już na tym etapie odczuwa poprawę, ponieważ każda dobra terapia rozpoczyna się od określenia celów oraz wysłuchania osoby mierzącej się z trudnościami.

W trakcie konsultacji terapeuta, uwzględniając oczekiwania pacjenta, zaproponuje najlepszą formę pomocy i wsparcia.

Możliwa jest terapia zarówno w cyklach cotygodniowych, jak i wsparcie w postaci spotkań co dwa tygodnie.

Dlaczego my?

0+

zadowolonych
par w Polsce i za granicą

0+

godzin odbytych
sesji

0

gabinetów
w czterech miastach i online

Jesteśmy laureatami

Jak wygląda terapia indywidualna?

Terapia psychologiczna indywidualna to metoda pracy z zaburzeniami i trudnościami natury psychicznej, polegająca na rozmowie. W trakcie regularnych sesji Klient wraz z terapeutą ma możliwość zastanowić się nad swoimi emocjami, przeżywaniem różnych sytuacji oraz własnymi zachowaniami. Spotkania z terapeutą odbywają się regularnie co 1 lub co 2 tygodnie w zależności od potrzeby.

Jedna sesja trwa 50 minut.

Rozpoczęcie terapii możliwe jest po odbyciu wstępnych konsultacji.

Jak przygotować się do psychologicznej terapii indywidualnej?

Do terapii psychologicznej nie trzeba się szczególnie przygotowywać. W sytuacji, gdy wybieramy się na konsultację psychologiczną po raz pierwszy, możemy liczyć, że terapeuta poprowadzi nas pytaniami i pomoże uporządkować informacje, które wydają się chaotyczne.

Osoby rozważające psychoterapię mierzą się na początku z wieloma wątpliwościami. Zrobienie pierwszego kroku jest trudne, lecz spotkanie z osobą, która daje nam w pełni swoją uwagę i czas to cenny moment, często pierwszy raz w życiu, kiedy czujemy się naprawdę wysłuchani.

Jak się umawiać?

Dbamy o to, żeby pierwszy kontakt z nami dawał poczucie bezpieczeństwa i zrozumienia. Zdajemy sobie sprawę, że podjęcie decyzji o terapii, wykonanie telefonu bywa trudne. Dlatego jeśli potrzebujesz naszego wsparcia telefonicznego lub mailowego, zapraszamy tutaj.

Wiemy, że znalezienie czasu i odpowiedniego terminu jest często wyzwaniem. Dlatego też udostępniamy przejrzysty kalendarz, który pozwala na znalezienie wolnego terminu, również wieczorami oraz w weekendy.

Jak
się
umawiać?

Jakie są cele i efekty indywidualnej terapii psychologicznej?

Dzięki terapii Klient nabywa umiejętności pozwalające mu funkcjonować w bardziej satysfakcjonujący sposób, czy też po prostu lepiej radzić sobie z wyzwaniami, jakie go spotykają. Terapia psychologiczna służy również rozpoznawaniu i nazywaniu problemów oraz poprawie stanu psychicznego Klienta.

Po zakończonej terapii Klient powinien między innymi lepiej rozpoznawać, nazywać oraz wyrażać swoje emocje, a także w zależności od potrzeby zwiększyć bądź zbudować na nowo poczucie własnej wartości.  

Do kogo skierowana jest terapia psychologiczna indywidualna?

Terapia indywidualna skierowana jest do wszystkich osób, czujących potrzebę wprowadzenia zmian w życiu oraz uzyskania pełniejszego zrozumienia dla własnych potrzeb i emocji

Terapia indywidualna jest dobrym rozwiązaniem dla osób chcących rozwoju, pogłębienia świadomości siebie, lepszego zrozumienia własnych decyzji. Często korzystają z niej ludzie, którzy potrzebują poradzić sobie np. z trudnymi relacjami bądź wydarzeniami ze swojego życia. Niejednokrotnie stosowana jest jako uzupełnienie procesu terapii pary, gdy jedno lub oboje z Klientów przeżywają osobiste problemy blokujące proces terapeutyczny.

Nasza oferta

W naszych gabinetach świadczymy pomoc w różnych formach:

Znajdujemy się w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Katowicach. Zapraszamy też na terapię w formie online.

Czym różni się Terapia Psychologiczna od Psychoterapii?

Terapia Psychologiczna jest podstawową i najbardziej domyślną forma pomocy osobie w kryzysie psychicznym bądź osobistym osób zdrowych.

Psychoterapia natomiast jest skoncentrowana na złagodzeniu bądź usunięciu objawów zaburzeń wedle klasyfikacji chorób. Psychoterapia również częściej niż Terapia Psychologiczna prowadzona jest w połaczeniu z leczeniem psychiatrycznym.

Jeśli masz zdiagnozowane zaburzenie psychiczne wedle ICD-10, zgłoś to proszę telefonicznie naszej recepcji – poszukamy dla Ciebie indywidualnej, dostosowanej do potrzeb, pomocy.

Nasz zespół

W naszej pracy psychologicznej wykorzystujemy podejście skoncentrowane na rozwiązaniach, techniki poznawczo-behawioralne, podejście systemowe, psychodynamiczne, metody otwartego dialogu, psychologię pozytywną oraz psychologię twórczości.

Wszyscy nasi terapeuci mają zweryfikowane wykształcenie kierunkowe oraz udokumentowane doświadczenie. Dobrze rozumiemy złożoność trudności, z jakimi zgłaszają się osoby szukające wsparcia. Celowo tworzymy różnorodny zespół z Terapeutami działającymi w odmiennych nurtach i posiadającymi różne dodatkowe specjalizacje.

Nieustannie poszerzamy swój warsztat pracy, biorąc udział w szkoleniach specjalistycznych oraz konferencjach tematycznych. Każdy nasz psycholog poddawany jest stałemu szkoleniu i superwizji.

Monika Kruszona

psycholog, terapeuta par

Aleksandra Kornaś

psycholog, terapeuta par

Dominika Broszkiewicz

psycholog, terapeuta par

Iwona Czarnecka

psycholog, psychoseksuolog, terapeuta par

Aleksandra Sitek

psycholog, terapeuta par

Aleksandra Antońska

psycholog, terapeuta par